16,04,2024

Zëvendëskryeministri i Turqisë do të përurojë xhaminë në Janjevë

Must Read

xhamia-e1461330488482-780x439

Zëvendëskryeministri i Republikës së Turqisë, Numan Kurtulmuş, sot është në një vizitë zyrtare në Kosovë.

Sipas burimeve të Telegrafit, Kurtulmus do të jetë edhe gjatë ditës së nesërme në Kosovë, ku do të marr pjesë në përurimin e xhamisë “Murat Bej” në Janjevë, e cila do të përurohet rreth orës 12:15.

Ndryshe, ai zhvilloi disa takime me krerët e shtetit, si të presidentin Hashim Thaçi dhe me kryekuvendarin Kadri Veseli, nga të cilat ndër tjerash u njoftua rreth zhvillimeve në Kosovë. /

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img