04,03,2024

Zëvendës-ndihmës sekretari Hoyt Yee viziton sot Kosovën

Must Read

hoyt-yeee

Hoyt Yee, zëvendës-ndihmës Sekretari përgjegjës për çështjet evropiane, do ta vizitoj sot Kosovën dhe do të takoj zyrtarët shtetërorë.

Yee do të jetë sot prezent edhe në ceremoninë e inaugurimit të Hashim Thaçit president. Ndërsa, pas kësaj ai do të takohet me kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa.

Në orën 14:30, zëvendës – ndihmës sekretari Yee do të takohet edhe me zëvendëskryeministrin Branimir Stojanoviq.

Pas orës 15:00, Hoyt Yee do të takohet me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, ndërsa në orën 16:00, ai do të takohet me presidentin e sapozgjedhur Hashim Thaçi./KosovaPress/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img