29,09,2023

Zejnullahu: Nuk jam pjesë e partisë së Ilir Dedës

Must Read

ramadan-zejnullahu-jep-dor-euml-heqje_hd-780x439

Ilir Deda më nuk është pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje, kjo pasi që ai sot në një konferencë për media ka bërë publike dorëheqjen e tij nga ky subjekt.

Deda po ashtu ka paralajmëruar formimin e një subjekti të ri politik.

Menjëherë pas kësaj deklarate, në media u përmenden emra të njohur nga skena politike të cilët do të jenë pjesë e këtij subjekti të ri politikë.

Ndër emrat e përmendur ishte edhe ai i ish-rektorit të UP-së, Ramadan Zejnullahut.

Mirëpo, pjesëmarrjen e tij në këtë subjekt të ri politik e ka mohuar vetë Ramadan Zejnullahu.

Ai në një prononcim për Telegrafin ka thënë se nuk ka asgjë të vërtetë sa i përket kësaj.

“Nuk ka asgjë të vërtetë në këtë lajm. Unë asnjëherë nuk kam aspiruar asnjë formë të angazhimit politikë”, ka thënë Zejnullahu për Telegrafin.

Ish- rektori i UP-së, më tej ka theksuar se ndihet mirë në jetën akademike dhe se aty do të vazhdojë punën e tij.

“Vazhdoj të jem tërësisht i përkushtuar në jetën akademike në UP dhe këtu ndihem mirë”, tha Zejnullahu.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img