19,05,2024

Zbulohet tuneli më i gjatë i trafikut të drogës. Kapen 2 tonë kokainë [Foto || Video]

Must Read

500

Është zbuluar në Meksikë tuneli më i gjatë i përdorur ndonjëherë për trafikun e drogës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ishte një patrullë kufitare ajo që bëri zbulimin dhe që ka shokuar autoritetet.

Rruga e nëndheshme ishte mbi 800 metra e gjatë.
Brenda tij u gjetën 7 ton marijuanë dhe 2 ton kokainë.

6 persona janë arrestuar që dyshohen si trafikantë të drogës.

Tuneli niste nga Tijuana dhe përfundonte në një fabrike paletash jashtë qytetit të San Diegos, në një zonë industriale.

Agjentët thanë se tuneli ishte i pajisur me sistem hekurudhor, ventilim, drita dhe një ashensor të madh.
w2dnhjedq9mcps9tj0yaix6p0xdqijqw-large

An air vent helps authorities with their investigation after the discovery of a cross-border tunnel from Tijuana, Mexico to Otay Mesa, California April 20, 2016.    REUTERS/Mike Blake
An air vent helps authorities with their investigation after the discovery of a cross-border tunnel from Tijuana, Mexico to Otay Mesa, California April 20, 2016. REUTERS/Mike Blake

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj personit që bëri tejkalim në vijë të plotë, identifikohet kundërvajtja përmes dronit të policisë

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor me datën 18.05.2024 rreth orës 16:35, në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, skatësisht në fshatin Gërlicë...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img