21,04,2024

Zbogar: Ende nuk është caktuar data e lëvizjes së lirë të kosovarëve në Schengen

Must Read

Përfaqësuesi i BE’së Samuel Zbogar ka thënë se ende nuk është caktuar data e lëvizjes së lirë të kosovarëve, nëse vendet anëtare i thonë po rekomandimit të BE’së për heqjen e vizave.
Ai nuk ka mundur të pohojë nëse kjo do të ndodhë edhe këtë vit. Zbogar ka thënë se duhet të ratifikohet marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi para hyrjes në fuqi të udhëtimit pa viza. Po ashtu, ka kërkuar që kosovarët të luftojnë edhe korrupsionin.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img