22,04,2024

Xhudistët ferizajas korrin suksese në Shkodër

Must Read

Këtë të diele  u mbajt Turneu ndërkombëtarë “Nënë Tereza” në Shkodër.

Në këtë turne morën pjesë  Kosova, Mali i Zi, Bosnja dhe Hercegovina, Serbia dhe Shqipëria.

Klubi ferizajas “Kastrioti” mori pjesë me 17 garues, ku 13 prej tyre arritën të stolisen me medalje.

Me medaljen e artë u stolisën Vlera Gashi dhe Lorian Hyseni.

Me medaljen e argjendtë u stolisën Sharr Veliu, Ermir Bytyqi, Euron Nazifi, Erza Sadriu, Medina Bunjaku, Leonat Qerimi dhe Korab Sadriu.

Me medaljen e bronztë u stolisën Etnik Hyseni, Maldit Mustafa, Erion Sallahu dhe Leart Bibaj.

Javën tjetër klubi ferizajas “Kastrioti” do të marrë pjesë në turneun “Mioki Open” që do të mbahet në Shkup.

14798777_1161811450532433_385504409_n 14804856_1161811440532434_323066281_n 14804812_1161811443865767_437173814_n 14826458_1161811430532435_1903348632_n 14798974_1161811433865768_1266786819_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img