18,06,2024

VUÇIQ: MË PARA VDES SESA E NJOH KOSOVËN

Must Read

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, e ka përsëritur sonte se ai asnjëherë nuk do ta njoh pavarësinë e Kosovës.

Siç raportojnë mediat serbe, i pari i shtetit këto fjalë ia ka thënë ndërkombëtarëve.

“Mund të më vrisni, por ajo nuk do të ndodhë. Ju them, anglezëve dhe gjermanëve se nuk do ta bëjë atë. Më goditni, por unë s’do ta bëjë. Mund të jem president edhe për 15 vjet, por Vuçiq nuk e njeh Kosovën”, ka thënë Vuçic.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img