17,04,2024

Votojnë edhe romët e jugut për SNS-në, marrin nga 30 euro?

Must Read

13063865-1102441146444802-1533387579-o

Qytetarë të komunitetit romë nga jugu i Mitrovicës janë duke arritur në numër të konsiderueshëm për të votuar në qendrën e shkollës teknike ‘Mihajllo Petroviq-Allas’ në veri të qytetit.

Burime të KosovaPress-it, bëjnë të ditur se ata po paguhen nga 30 euro për person, për të votuar për pushtetin aktual, përkatësisht SNS-në e Aleksandar Vuçiqit.

Sipas këtyre burimeve, kombi me ngjyrë të verdhë dhe targa 02, siç shihet në fotografinë e siguruar nga KosovaPress, është pronë e Mileta Ristiq, ndërsa në organizimin e romëve është duke ndihmuar edhe vozitësi i ministrit Mariq, Nemanja Miletiq. /KosovaPress/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img