08,12,2023

“Vojvodina mund të shkëputet, nëse Serbia vazhdo me euorintegrim”

Must Read
Vojsllav Sheshel

Në një tubim në qytetin serb, Jagodinë, Shesheli ka thënë se në BE janë të mbledhur të gjithë armiqtë e Serbisë të cilët kanë marrë pjesë në bombardimin dhe shpërbërjen e territoreve serbe.

“Në Bashkimin Evropian janë të koncentruar të gjithë armiqtë e Serbisë të cilët ishin pjesëmarrës në bombardimin dhe në copëtimin e tokave serbe. Shtetet anëtare të BE-së janë përgjegjëse për grabitjen e Republika Srpska-s, Krahinës dhe Kosovës, ndarjen e Maqedonisë dhe Malit të Zi dhe okupimin e Republika Srpska-s”, ka thënë Sheshel, transmeton lajmi.net.

Në një njoftim të SRS-së, thuhet se Sheshel ka vlerësuar se kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nuk e ka idenë se si ta nxjerrë Serbinë nga kriza ekonomike.

Sipas tij, Serbisë më së shumti i konvenon bashkëpunimi intensiv me Rusinë në fushën e ekonomisë./lajmi.net

The post “Vojvodina mund të shkëputet, nëse Serbia vazhdo me euorintegrim” appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img