22,06,2024

Vjen paralajmërimi që ”dridhë” Kosovën dhe gjithë Ballkanin

Must Read

Ish- Zv.Ministrja e Jashtme Edith Harxhi është shprehur në studion e emisionit “Opinion” se një marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, që do të sillte edhe shkëmbimin e territoreve do të sillte luftë në Ballkan.

“Pse të mos jenë shqiptarët e Maqedonisë që mund të kërkojnë Bashkimin me Shqipërinë”, tha Harxhi.

Kjo fjali është kundërshtuar nga analisti Baton Haxhiu, i cili iu drejtua Harxhit me fjalët:

-Ku je ti kaq profete? Si guxon me fol kështu?

“Ky skenar është serbo- rus. Rusia po kërkon të hyjë me të dyja këmbët në rajon”, tha Harxhi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img