22,04,2024

Vjedhje në një market të Ferizajt, sulmohet roja

Must Read

 

Rreth orës 05.00, të mëngjesit të sotëm, ka ndodhur një grabitje në Qendrën Tregtare, “Plus Market”, në Ferizaj.

“Hetimet e para nga vendi i ngjarjes, tregojnë  se është thyer një derë ndihmëse e marketit nga ku është marrë një kasafortë metalike. Sipas pronarit të marketit, në kasafortë ka pasur rreth 5 mijë euro para”.

“Grabitësit e dyshuar, të cilët ishin të maskuar, e kanë sulmuar rojën e marketit duke e goditur me mjete të forta në  kokë dhe i kanë shkaktuar lëndime, nga të cilat roja po trajtohet në Qendrën  Emergjente në Ferizaj”.

Sipas rojës në këtë grabitje, janë përfshirë së paku 5 persona të dyshuar, të cilët pas veprës së kryer janë larguan nga vendi i ngjarjes në drejtim të panjohur.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, bën të ditur se i ka  marrë të gjitha veprimet e duhura për zbardhjen e këtij rasti dhe në kapjen e të dyshuarve, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img