29,09,2023

Vetëvendosje: Kompania e djemve të Isa Mustafës po bashkëpunon me kompani serbe

Must Read

vetevendosje_970991147

Në një konferencë për media të thirrur sot, Glauk Konjufca nga kjo Lëvizje ka prezantuar disa dokumente të siguruara për atë siç ata e quajnë “skandali i radhës  i djemve të Isa Mustafës”.

Konjufca ka thënë  se kompania e djemve të kryeministrit Mustafa po bashkëpunon për tregtimin e pjesëve të veturave me kompaninë “Delta Motors” të Miroslav Mishkoviq në Serbi,

Konjufca është shprehur se “vizioni i Isa Mustafës dhe djemve të tij është që taksat e qytetarëve të Kosovës të shkojnë në shtetin e Serbisë”, ndërsa sipas tyre ata e kanë shndërruar Kosovën në një koloni tregtare me Serbinë.

Ai ka thënë gjithashtu se kjo Qeveri duhet të bjerë pasi arsyeja e tyre është qe të vazhdojnë t’i trashin marrëdhëniet sa më shumë me Serbinë ndërsa njëra nga interesat e tyre është edhe formimi i Zajednicës

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img