25,05,2024

Veseli: Vepra e Skënderbeut, frymëzim për çdo luftëtar

Must Read

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, përmes Facebook-ut e ka kujtuar ditëlindjen e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

“Më 6 maj 1405, lindi heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Vepra e tij ka qenë burim frymëzimi për çdo luftëtar shqiptar në përpjekjet shekullore për liri e barazi. Orientimi i tij gjeostrategjik drejt perëndimit, është një mësim dhe amanet që do ne do të vazhdojmë ta ndjekim dhe mbrojmë me fanatizëm. K.V”, shkruan Veseli.

skenderbeu

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img