18,05,2024

Veseli premton se do të punojë për të ruajtur dhe ndërtuar partneritetin me partitë e tjera

Must Read

kadri-veseli1

Duke shpalosur pikat e programit të tij politik, pretendenti kryesor për të marrë nën udhëheqje PDK-në, Kadri Veseli, ka thënë se do të punojë që të ruhet dhe ndërtohet partneriteti me partitë e tjera politike, që kanë synimin e njëjtë edhe pse ndoshta do të ndryshojë pak programi i Partisë Demokratike të Kosovës.

“Disa qytetarë të Kosovës janë të majtë e disa të djathtë, por shumica e duan Kosovën në Evropë, shumica e duan Kosovën në NATO. Dhe këtë dëshirë të anëtarëve të PDK-së dhe qytetarëve të Kosovës do ta shndërrojë në prioritet”, ka thënë Veseli.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img