28,09,2023

Veseli: Personat që ballafaqohen me drejtësinë le të largohen nga politika

Must Read

Kadri-Veseli-750x375

Kyetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, duke folur për paraqitjen e Xhabir Zharkut, i arratisur nga drejtësia, ka deklaruar se personat që ballafaqohen me drejtësinë do duhej të largoheshin nga politika.

Ai në emisionin “ Republika” në Tribuna Channel, ka deklaruar se duhet të jetë një standard i Kosovës se çdo njëri që ka ballafaqim me drejtësinë të ketë kuraje për të hequr dorë nga pozita shtetërore

“Ky duhet të jetë një standard moral që duhet të respektohet dhe unë do kërkoj që ata që ballafaqohen me drejtësinë, burrërisht duhet të shkoj deri në fund me atë proces dhe nëse shpallet t i pafajshëm ka të drejtë ti kthehet politikës” ka deklaruar ai.

Individë të tillë po e dëmtojnë veten dhe partinë të cilën përfaqësojnë

Nëse zgjedhem kryetar i PDK do të kërkoj një standard të tillë ka theksuar Veseli.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img