25,06,2024

Veseli – Opozitës: Leni folklorizmat

Must Read

Seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës do të mbahet pas tre ditësh. Dhe në rend dite në seancën e 7 korrikut, prap nuk do të jetë demarkacioni. Kështu tha kryetari I Kuvendit, Kadri Veseli, menjëherë pasi përfundoj mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.

I pyetur për veprimet e opozitës pas vënies se flamurit në kufi me Malin e Zi, Veseli tha se nuk është mirë me i dëmtua raportet me fqinjë si Mali i Zi.

“Duhet me i lënë folklorizmat që i dëmtojmë raportet tona ndër fqinjësore. Asnjë centimetër e vendit tonë nuk do të shkojë në ndonjë vend tjetër. Është mirë të ndalen gjërat e tilla dhe të mos luhet me emocione. Kjo është shumë fëmijërore”, tha Veseli.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img