21,05,2024

Veseli: Nga nesër fillon gara për kryetar të PDK-së

Must Read

Kadri-Veseli-u.d-kryetar-i-PDK-së-650x358

Partia Demokratike ka mbledhur të enjten Këshillin Drejtues ku po diskutohet për përgatitjet e mbajtjes së konventën zgjedhore, e cila do të mbahet më 7 maj, ku do të zgjidhet kryetari i ri i partisë.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së Kadri Veseli me këtë rast tha se zgjedhja e kryetarit të PDK-së do të bëhet përmes një procesi demokratik.
Sipas tij secili anëtar i PDK-së e ka të drejtën për të kandiduar për kryetar të partisë.
Veseli tha se që nga nesër do të hapet gara për kandidatë për kryetar të PDK-së në të cilin PDK duhet të dal edhe më e fuqishme si parti politike për arsye se e meriton për atë qka ka kaluar dhe për atë të cilën do ta bëjë për vendin.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img