Ferizaj

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, 771 qytetarë kanë rezultuar pozitiv në 24 orët e fundit


Publikuar më:


Është publikuar raporti 24 orësh i Ministrisë së Shëndetësisë ku janë regjistruar edhe 771 raste të reja me COVID-19.

Ky është raporti i plotë i IKSHPK-së:

16 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.064 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.716.223 doza të vaksinës.

-Deri më sot 796.031 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Deri më sot janë dhënë 32.414 doza përforëcuese dhe 2.165 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

-Nga 6.553 testime, 771 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Sot janë shëruar 119 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.651.

-Në total numri i rasteve aktive është 4.489

-Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!.

To Top