29,09,2023

Ukrainasit dhe shqiptarët e Kosovës brohoritën së bashku kundër Rusisë dhe Putinit

Must Read

Në fakt, mediat polake, të pranishme në stadium kanë zbuluar edhe thirrjet e tifozëve ukrainas, dhe reagimin e një gazetari kur u lëshua himni i Kosovës.

“Tifozët, që ishin rreth 600 përkrahën lojtarët e tyre. Ndeshja, veçaërisht për ukrainasit kishte tone police. Që nga fillimi u pa antipatia mes një dhe kombit tjetër. Pasi u lëshua himni i Kosovës, një gazetar ukrainas afër meje vetëm qeshte”, shkruan “Pilkarskapraëda.pl”, raporton Gazeta Olle.

“Ukrainasit megjithatë nuk ishin kundër Kosovës, por kundër Rusisë, dhe veçanërisht Vladimir Putinit. Tifozët thërrisnin ‘Kush nuk kërcen është Moskas’”, shkruajti sajti polak.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img