19,04,2024

Turqia paralajmëron qytetarët e saj që mos të udhëtojnë në SHBA: “Është rrezik”

Must Read

Përveç kësaj, ata paralajmërohen në rritjen e numrit të sulmeve verbale dhe fizike dhe rasteve të shqetësimeve anti-emigracion dhe të natyrës raciste, shkruan lajmi.net.

Në njoftim, të publikuar në sajtin e Ministrisë turke të Punëve të Jashtme, thuhet se protestat kundër presidentit të sapozgjedhur, Donald Trump “janë përcjellë edhe me akte të krimit dhe dhunës”.

Po ashtu thuhet se forcat amerikane të sigurisë kanë mbajtur në burg një numër të demonstruesve, raporton AP. /Lajmi.net/

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img