20,02,2024

Tre shqiptarë arratisen në mënyrë spektakolare nga një burg në Romë

Must Read

Ngjarja është bërë publike nga policia e burgjeve. Sipas tyre, tre shqiptarët ishin në këtë burg prej 9 ditësh dhe janë arratisur duke përdorur çarçafët.

Duke bërë çarçafët si litar, shqiptarët kishin mundur që të arratiseshin nga sektori 3 i burgut të Rebibbia duke përfunduar në rrugën e Tiburtina, në një zonë që sipas policisë ka pasur edhe arratisje të tjera.

Gjatë natës në këtë burg ishin sjellë edhe disa të dënuar të tjerë nga burgu i Camerinos që është goditur nga tërmetet e fuqishme që goditën mbrëmjen e djeshme Italinë.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img