27,02,2024

Trajneri i ri e largon Rooneyn nga Kombëtarja e Anglisë

Must Read

Gareth Southagate që ka zëvendësuar Sam Allardycen, ka vendosur të largojë Wayne Rooneyn nga Kombëtarja e Anglisë, për ndeshjen e nesërme që e zhvillojnë në udhëtim te Sllovenia, në ndeshjen e vlefshme kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Deri të ky vendim Southagate ka ardhur pas paraqitjes së dobët të anëtarit të Unitedit në fitoren 2:0 ndaj Maltës, përcjell Lajmi.net.

Rooney ishte lojtari më i kritikuar i Anglisë në fitoren ndaj Maltës.

Lojtarët kandidatë për të bartur shiritin e kapitenit në ndeshjen ndaj Sllovenisë janë Gary Cahill dhe Jordan Henderson.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img