30,05,2024

Trajkoviq: Incidenti në Çagllavicë nuk kishte motive etnike

Must Read

20160417152536650646_1460900029-3430043

Serbi N.Gj. dy net më parë është rrahur nga një shqiptar në Çagllavicë, afër Prishtinës.

Por, komandanti i Stacionit të Policisë në Graçanicë, Bratisllav Trajkoviq, i ka thënë KiM Radios se incidenti nuk ka qenë i motivuar etnikisht, transmeton Koha.net.

Dy net më parë, rreth orës 20, një shqiptar ka rrahur serbin N.Gj.

Rasti ishte raportuar në polici dhe për pasojë një person është arrestuar, ka sqaruar Trajkoviq për këtë medium në gjuhën serbe. Ai ka konfirmuar se shqiptari kishte rrahur serbin.

“Po, sulmuesi ka qenë shqiptar, por incidenti nuk ka qenë i motivuar etnikisht”, ka sqaruar Trajkoviq.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img