11,12,2023

Top 10 futbollistët me periudhën më të gjatë pa shënuar gola

Must Read

messi01

Cilët janë futbollistët me periudhën më të gjatë pa shënuar gol?

Ylli i Barcelonës Leo Messi tani ka zhvilluar 452 minuta pa shënuar gol, ndërsa ‘Goal.com’ e ka publikuar një listë të top 10 futbollistëve me më së shumti minuta të luajtur pa shënuar.

Shikoni listën e plotë më poshtë. /Gazeta Blic/

10. Fernando Torres 903 minuta pa shënuar për Chelsean

9. Jozy Altidore U ble në verë nga Sunderland, por nuk shënoi golin e parë deri në muajin dhjetor

8. Amauri Kaloi një vit pa shënuar për Juventusin, para se të transferohej te Fiorentina në 2012-tën

7. Karim Benzema Nuk ka shënuar për kombëtaren e Francës për 1.222 minuta

6. Dennis Bergkamp Pasi u transferua te Arsenali në vitin 1996, holandezi Bergkamp nuk shënoi gol për 6 ndeshje

5. Edinson Cavani Sulmuesi nga Uruguai luajti 671 minuta pa shënuar gol për PSG vitin e kaluar.

4. Peter Crouch Sulmuesi shtatlartë zhvilloi 19 ndeshje pa shënuar gol për klubin e tij të ri Liverpool.

3. Diego Forlan Sulmuesi uruguaian iu bashkua Initedit në ajanar të vitit 2002, dhe shënoi golin e parë për klubin në shtator të atij viti.

2. Cristiano Ronaldo Ylli portugez i Real Madrid më herët këtë sezon u kritikua pasi zhvilloi nëntë ndeshje pa shënuar gol, për t’i dhënë fund kësaj me një pesë golësh ndaj Valencias.

1. Roberto Soldado Sulmuesi spanjoll luajti tetë muaj dhe 28 ditë pa shënuar gol për ekipin e tij të ri Tottenham. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img