21,02,2024

Time Kadriaj e AAK-së: Ky version i Demarkacionit s’ka qenë kusht për viza

Must Read

“Por edhe ju s’keni arsye që mos të me besoni që Avramopulos që ka thënë se kusht kryesor është demarkacioni. Unë e thash që si kusht është i padrejtë por kjo nuk e zgjidh problemin”, ka shpjeguar Hyseni.

Ndërsa i pyetur përsëri nga Kadriaj se çfarë do të bëjnë me fluksin e migrimit si frikë kryesore, Hyseni ka thënë se janë shënuar rezultate të mira sa i përket menaxhimit të migrimit por edhe të pranimit të tyre.

“Por ekziston frika në zonën shengen se do të ketë fluks dhe atë frikë s’mundet tua largojë askush dhe unë nuk besoj që vendimi do të ndikohet nga kjo frikë hipotetike” ka shtuar Hyseni./Lajmi.net

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img