03,12,2023

Thellohet hendeku AAK-VV. Çartet Demaliaj: “Ja pse s’hodhi gaz Ramushi”

Must Read

shkumbindemaliaj_1461263282-6196680

​“Taborri i UÇK-së” brenda Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, duket se ka filluar të bëhet në secilin moment e më i “djegstë”.

Pas deputetes Time Kadriaj, kësaj radhe akuzave të eksponentëve të Lëvizjes Vetëvendosje iu është përgjigjur zyrtari tjetër aleancist, Shkumbin Demaliaj.

Duke u përgjigjur rreth deklarimeve të fundit të disa zyrtarëve opozitarë se pse nuk hodhi gaz lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, ish-deputeti dhe zyrtari i lartë i AAK’së, Shkumbin Demaliaj, ka thënë: “Dëshiroj t’ua kujtoj se duhet ta kenë në mendje se dallojnë veprimet e tij në kohën dhe hapsirën ku ka veprur ai dhe bashkluftëtarët e tij, dhe edhe sot vajton Serbia”.

Ai ka reaguar ndaj akuzave të eksponentëve të Lëvizjes Vetëvendosje!, përmes një statusi në Facebook, ku ka thënë se “shteti është formuar duke e mbrojtur, e jo, kurrsesi, duke e sulmuar atë”.

“Është i mangët dhe miop ai që e kërkon nga Ramushi një gjë të tillë!”.

“Kjo qeveri do ta ketë përballjen me popullatën e saj, më 14 maj në qendër të kryeqytetit, ku presim të kemi një pjesëmarrje dhe protestë mjaft dinjotoze! Karvani ecën…”, ka shkruar Demaliaj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img