30,05,2024

Thaçi: Nga normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë, do të kalojmë në pajtim (Video)

Must Read

largea_hashim-thaqi-hd1451316335

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Zërin e Amerikës ka thënë se e ardhmja e marrëdhënieve shqiptaro-serbe, kalon përmes Prishtinës.

“Unë besoj fuqishëm se nga procesi i normalizimit të marrëdhënieve mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë duhet të kalojmë në fazën e pajtimit”, ka thënë ai.

Sipas tij, bisedimet Kosovë-Serbi janë pasqyruar në shtendosjen politike në gjithë rajonin.

Thaçi shfaqi edhe shpresën për tejkalimin e krizës politike në vend, ndërsa vuri theksin tek lufta kundër krimit e korrupsionit, reformat në drejtësi dhe lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm!

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img