17,07,2024

Thaçi: Kur punojmë bashkë, asnjë kufi nuk na ndal

Must Read

Sot Komisioni Evropian ka vendosur për rekomandimin e liberalzimit të vizave për shtetin e Kosoës. E këtij lajmi më së shumti i gëzohen qytetarët dhe të gjithë instutucionet e vendit të cilët kanë punuar për t’u arritur ky vendim, transmeton Indeksonline.

Rreth këtij vendimi ka uruar edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi, duke thënë se pas dekadave të izolimit, nuk do të ketë më pritje para ambasadave, nuk do të ketë refuzime.

Ky është postimi i plotë:

Pas dekadave të izolimit, nuk do të ketë më pritje para ambasadave, nuk do të ketë rrefuzime. Nuk kemi fituar dhuratë, por kemi merituar liberalizimin me punën tonë të përbashkët. Kur punojmë bashkë, asnjë kufi nuk na ndal. Urime liberalizimi sot, urime edhe për UEFA dje. Javë historike. HTH

Image
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img