21,02,2024

Tarashaj: Ky person i ka ushqyer 50 familjarë në Kosovë (FOTO)

Must Read

Talenti shqiptar që luan për Zvicrën, Shani Tarashaj gjatë një bisede për gazetën gjermane “Bild.de” ka treguar lidhjen dhe respektin që e ka për babanë e tij.

Në barazimin 2:2 që ekipi i tij Eintracht Frankfurt e zhvilloi ndaj Bayernit të Munichut, në tribuna për të përcjell atë ishin edhe prindërit dhe motrat e tij. Ata ishin krenarë për Shaniun e tyre, po aq sa është edhe ai krenar për familjen e tij. Sidomos për atë çfarë ka bërë babai i tij, Ymeri, shkruan bild.de.

Tarashaj tregon se babai i tij që në moshën 17 vjeçar kishte ardhur nga Prizreni për të punuar në Zvicër. “Prej kur babai i tij që ishte më i vjetri në familje ndërroi jetë në një moshë shumë të re, atij iu desh të kujdeset dhe t’i mbajë me ushqim gjithë familjen. Afër 50 persona kanë jetuar prej tij”, thotë Tarashaj për babanë e tij, Ymerin, përcjell “albinfo.ch”.

Sumuesi 21 vjeçar shprehet se është shumë krenar për atë çfarë babai i tij ka bërë për familjen e tyre. “E falënderoj për kushtet në të cilat ne jetojmë tash. Unë i jap atij para dhe dashuri, aq sa kam mundësi. Do të mundohem gjithmonë që të jem përkrah tij dhe t’ia shpërblej për atë çfarë ai ka bërë për mua”.

Ish lojtari i Grasshoppers, i cili u transferua te ekipi anglez Everton, por që tashmë është huazuar në Eintracht Frankfurt, ka thënë se babai i tij është i çmendur pas futbollit dhe ai dëshiron që të jetë rregullisht i pranishëm në tribuna për të parë secilën ndeshje që Tarashaj do ta zhvillojë gjatë këtij viti.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img