16,07,2024

Suspendohet Rexhep Osmani pas ngacmimit të studentes

Must Read

Rexhep Osmani, ish Ministri i Arsimit dhe profesori i Fakultetit të Edukimit, është suspenduar nga rektori Marian Dema pas raportimit se ai kishte ngacmuar seksualisht një studente të tij.

Lajmin për suspendimin e profesorit Osmani e ka konfirmuar për Gazetën Fjala Afrim Hoti prorektor për bashkëpunim ndërkombëtarë në UP.

“Rektori ka marrë vendim për  suspendimin e z. Osmani deri në zbardhjen e plotë të rastit”, tha ai.

Profesorin Osmani ka provuar ta kontaktoj Gazeta Fjala, mirëpo ai ka thënë se nuk mund të flas pasi që ka pasur një kontroll mjeksore sot gjatë ditës.

Gazeta Fjala ka raportuar ditën e premte, sesi studentja që është ngacmuar e kishte lajmëruar policinë dhe bashkëshortin e saj.

Osmani, pati mohuar të ketë ngacmuar seksualisht studenten, ashtu siç ishte raportuar, por ai ka pranuar se e ka përqafuar studenten ne fjalë dhe kjo sipas tij është keqkuptuar nga ana e saj.

Ai thotë se përqafimin ndaj studentes e ka bërë meqë ka pasur lidhje familjare me të.

“Ka qenë një keqkuptim dhe s’ka pasur asgjë tjetër. Ajo që e ka keqkuptuar ka lajmëruar policinë në prill edhe kam shkuar në polici, e kam dhanë deklaratën. Ç’do gjë do të jetë okay sepse prindërit kur kem biseduar me ta i kam sqaruar se kjo më ka thënë që i ka do të njohshëm, kushërira të mia, dhe unë jam sjellë normalisht me të. /Gazeta Fjala/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img