17,04,2024

Sulm me automatik në Veri: Qëllohet shtëpia e kandidatit për deputet në parlamentin e Serbisë

Must Read

deputet

Kandidati për deputet në Parlamentin e Serbisë, Sllavisha Ristiq u ka thënë mediave serbe, se persona të panjohur mbrëmë kanë gjuajtur me armë automatike në shtëpinë e tij në fshatin Jagnjenicë, afër Zubin Potokut në veri të Kosovës, por për fat të mirë askush nuk është plagusur, përcjell lajmi.net.
Incidenti, siç ka thënë Ristiq, ka ndodhur pak pas ors 22:00, dhe në shtëpi në atë kohë ka pasur 12 persona, përfshirë gjashtë fëmijë.

Ai ka thënë se të shtënat kanë goditur dritaret e shtëpisë së tij. Rasti, sipas Ristiq, ish-kryetar i Komunës së Zubin Potokut, është raportuar në Policinë e Kosovës.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img