13,06,2024

Sot seanca kundër të akuzuarve që ndihmuan “Grupin e Kumanovës”

Must Read

225272

Të dyshuarit që u arrestuan në aksionin “Vetëtima” që u realizua në tetorin e vitit të kaluar nga ana e MPB-së, gjenden nën dyshime se i kanë dhënë përkrahje logjistike “Grupit të Kumanovës”.

Nëntë persona që janë të dyshuar për përkrahjen logjistike të grupit të dyshuar për ngjarjet në karakollin në Goshincë dhe për sulmin e armatosur në Lagjen e Trimave në Kumanovë , sot do të nxirren para Gjykatës Penale në një seancë të hapur për vlerësimin e aktakuzës.

Ashtu si informoi atëherë MPB të dyshuarit nuk kanë qenë pjesëmarrës direkt në ngjarjet në karakollin në Goshincë dhe në sulmet në Lagjen e Trimave, por kanë realizuar vetëm kontakte me telefon duke i dhënë përkrahje logjistike.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img