04,06,2023

Sot në Kaçanik përkujtohen deshmoret

Must Read

Foto Ilustruese

Sot përkujtohet 17 vjetori i rënies së dëshmoreve Mukadeze Lika- Muhaxheri,Jehona Raka, Lumnije Raka dhe Emsale Frangu, të cilat ranë heroikisht më 9 prill 1999 në Lagjen Rakoc në Kaçanik.

Ora përkujtimore është organizuar nga gruaja Demokratike e Kosovës- Dega në Kaçanik, konkretisht në shtëpinë e Kulturës, “ Xheladin Kurtaj”, në ora 14.00

Pastaj në ora 15:00, vizitë dhe homazhe pranë pllakës përkujtimore teQKMF-ja Kaçanik, vizitë dhe homazhe pranë pllakës përkujtimore te vendi i rënies në ora 15:30 dhe në ora 16:00, homazhe te varrezat e dëshmorëve./KosovaPress/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img