17,04,2024

Smajl Latifi i AAK-së, dy fjalë për VV-në!

Must Read

latifi

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Smajl Latif përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka reaguar ashpër ndaj VV-së, duke thënë se “këta janë ajo fatkeqësia që po ia zgjasin jetën këtij regjimi”, njofton gazetablic.com

Latifi, thotë se AAK-ja nuk do të bëhet pjesë e fëlliqësisë politike asnjëherë.

Shkrim i tij i plotë:

[quote_box name=””]Qenkan çu peshë disa revolocionarë që ngrejnë grushtin përpjetë dhe që flasin se si duhet të qeveriset e si duhet të sundohet ky vend. Në ndihmë të tyre kanë dalë edhe disa matrapazë që midis paqes dhe drejtësisë paskan zgjedhur, drejtësinë. Këta janë ajo fatkeqësia që po ia zgjasin jetën këtij regjimi. Por ky popull nuk është budallë dhe i njeh si paren e kuqe dhe shumë shpejtë gjithë kjo kastë e njerëzve do të renditen në llumin e kësaj shoqërie. Politika nuk bëhet pa moral dhe AAK, nuk do të bëhet pjesë e fëlliqësisë politike asnjëherë.[/quote_box]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img