16,04,2024

Skandaloze: Mjekët neglizhojnë pacientin e shtrirë në mes të spitalit

Must Read

mjeke-681x382

Një qytetar ka raportuar pranë “Jetaoshqef.al” neglizhencën e mjekëve me një qytetar. Bëhet fjalë për spitalin “Nënë Tereza”, ku një burrë i dehur është i shtirë në mes të spitalit në dysheme dhe ndodhet në gjendje të fikti.

Pavarësisht nga gjendja e tij, askush nga stafi nuk ndërhyn për ta ndihmuar atë, por e lënë ashtu të shtirë pa pikë mëshire. Madje vihet re një mjek që ndodhet aty pranë, por as nuk e vret mendjen për të sëmurin, duke qëndruar me kurriz.

Kjo është shëndetësia ‘falas’, ku po nuk e pate xhepin plot nuk të prek njeri me dorë.

“Nga spitali Nënë  Tereza. Personi esht i dehur dhe ne gjendje te fikti kirse doktoret nuk reagojne fare”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Një muaj paraburgim ndaj V.A., i dyshuar për vrasjen e ish-gruas në Ferizaj

Ferizaj, 13 prill 2024 – Gjykata Themelore në Ferizaj – Departamenti i Krimeve të Rënda  ka aprovuar kërkesën e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img