29,09,2023

SKANDAL: Lojtari që luan në Kosovë, thotë “Kosova është Serbi”

Must Read

Bëhet fjalë për Miroslav Karaxhiq, i cili muaj më parë kishte postuar në profilin e tij në Facebook, një fotografi ku në fanellën e tij shihej mbishkrimi “Kosova është Serbi”.

Siç duket Karaxhiq ende jeton me ëndrrat serbe, por ai duhet ta dijë se Republika e Kosovës është shtet i pranuar nga më se 110 shtete dhe është e pranuar në të gjitha Asociacionet sportive ndërkombëtare.

“Edhe pse sporti është i ndarë nga politika, ky lojtar nuk ka vend tek ne. Shpresojmë që klubi ferizajas të marrë masa ndaj këtij lojtari” ”, shkruan portali “Volejbollikosovar”.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img