02,12,2023

Siria sulmon Turqinë me raketa: 3 fëmijë të vdekur

Must Read

sulme

Raketa të gjuajtura nga Siria për në Turqi, lanë të vdekur tre fëmijë në qytetin kufitar turk Kilis, thonë zyrtarët lokalë

Pesë raketa janë lëshuar nga ana e Sirisë, të kontrolluara nga Shteti Islamik (ISIS) për në territorin e Turqisë, duke lënë kështu tre fëmijë të vrarë, shkruan BBC.

Vendi Kilis në Turqi, ndryshe është një kamp refugjatësh sirian, të cilët ikën nga lufta e Sirisë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img