19,04,2024

Shqipëri – Spanja, më mirë mos i shikoni statistikat e ndeshjes (FOTO)

Must Read

Shqipëria pësoi me rezultat 2-0 nga Spanja në duelin e zhvilluar në “Loro Boriçi”.

Shqipëria luftoi shumë në pjesën e parë duke mos lënë Spanjën të krijojë, derisa golat erdhën në pjesën e dytë.

Megjithatë, jo vetëm shiu ndali Shqipërinë dhe gabimi i Berishës.

Spanja dominoi totalisht ndeshjen duke poseduar topin në 71 për qind të kohës së gjithë takimit.

Spanja realizoi afro një mijë pasime (940), që është një shifër monstruoze, me 876 pasime që ishin të sakta, pra mbi 90 për qind të pasimeve të kombëtares spanjolle ishin të saktë, shkruan Telegrafi.

Shqipëria nga ana tjetër kishte vetëm 250 pasime, katër herë më pak se Spanja.

Më shqetësues është fakti i goditjeve. Spanja realizoi 13 goditje, kurse Shqipëria vetëm një goditje, që edhe një herë vulos dominimin spanjoll.

Një ndeshje kjo që duhet harruar sa më shpejt nga Shqipëria dhe të fokusohet te Izraeli.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy S6. 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img