13,06,2024

Shpërthime në Kabul

Must Read

kabul-1

Është raportuar për të paktën dy shpërthime në zonën diplomatike të Kabulit, pak kohë pas vizitës së Sekretarit të Shtetit Amerikan, John Kerry.

Ende nuk është e qarte nëse ka të lënduar nga këto shpërthime, transmeton Klan Kosova.

Gjithashtu ka pasur edhe të shtëna, te cilat janë dëgjuar relativisht pak kohë pas një qetësie në qytet.

Telebanët kane sulmuar edhe më parë targete ndërkombëtare në Afganistan.

Z.Kerry ka mbajtur takime me Presidentit Ashraf Ghani dhe Kryetarin Ekzekutiv të shtetit Abdullah Abdullah. Ai ka deklaruar se shpreson që Talebanët do të hyjnë në bisedime për paqe dhe do të ndërtojnë një proces legjitim për ti dhënë fund dhunës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img