16,04,2024

Shpërthim me tritol në kryeqytet, një 37-vjeçar objektiv i sulmit

Must Read

dede

Një shpërthim me tritol është dëgjuar rreth mesnatës në rrugën “Llambi Bonata”, ne Tirane, në garazhdin e një 37-vjeçari me inicialet G.SH.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:20 dhe në vendngjarje kanë shkuar efektivat e Policisë të Komisariatit nr 6, ekspertët xheniere dhe grupi hetimor, ku ngakeqyrja e vendit të ngjarjes rezultoi se, në tokë, poshtë derës së pasme të pasagjerit është vendosur një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë e shpërthimitka pasurdëme tëvoglamateriale të pjesëve plastike të derës së pasme të pasagjeritdhe të shasis të automjeti tip “Audi”, në pronësi të këtij shtetasi.

Nga hetimet paraprake, dyshohet që shkak i kësaj ngjarje të jetë një konflikt i vjetër. Grupi hetimor po punon përzbardhjen e ngjarjes me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit të kësaj vepre penale.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img