20,05,2024

Shkon në 77 numri i të vdekurve në Ekuador

Must Read

79683f5d-7192-4cd9-b123-c5a525063f44-w900-r1-s

Numri i të vdekurve në Ekuador nga një termet i fuqishëm me magnitudë prej 7.8, është rritur në 77 persona dhe pritet të rritet ende.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit bregdetar Muisne. Ai është dëgjuar më së shumti në Guayaquil, ku jashtë shkatërruar disa objekte dhe një urë në qytetin më të madh të vendit, raporton Reuters.

Ekipet e kërkim-shpëtimit janë duke bërë të pamundurën që t’i dalën në ndihmë banorëve të kurthuar nën rrënoja.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img