28,09,2023

Sherr mes shqiptarëve azilkërkues në Gjermani, vritet njëri prej tyre

Must Read

20160404224602189646

Në një konflikt që ka ndodhur në një kamp azilkërkuesish në Bonn-Bad Godsberg të Gjermanisë, ka humbur jetën një shqiptar i moshës 32-vjeçare. Policia ka arrestuar dy persona të dyshimtë për vrasjen.

Bëhet fjalë për një shtetas kosovar të moshës 26-vjeçare dhe një shqiptar të Shqipërisë 30-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur të dielën rreth orës 19:00 pas një sherri mes të treve, ku i vdekur nga goditjet me thikë mbeti 32-vjeçari

Njëri nga të arrestuarit ka qenë i njohur nga policia për vjedhje dhe kriminalitet të dhunshëm. Në kampin në të cilin jetojnë rreth 240 azilkërkues, shumica dërmuese e banorëve janë nga Shqipëria dhe nga Kosova.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img