02,12,2023

SHBA-ja kërkon nga kryetari Ivanov ta tërheqë vendimin për falje

Must Read

State-D-780x439

Drejtoresha e Departamentit të Shtetit, Elizabeth Trudeau, në konferencën për shtyp, në një deklaratë për Zërin e Amerikës i bëri thirrje presidentit Gjorge Ivanov të anulojë vendimin e tij për amnisti për personat e lidhur me krizën politike dhe çështjet e përgjimit dhe të lejojë që Prokuroria Speciale dhe gjykatat të bëjnë punën e tyre, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Ajo tha se SHBA-ja dhe BE-ja ka shprehur në mënyrë të qartë shqetësimin e saj në lidhje me rëndësinë e zgjedhjeve të besueshme në Maqedoni. Koha, siç thekson Trudeau, është e shkurtër dhe shumë mbetet për t’u bërë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img