25,05,2024

Sërish gaz lotsjellës në Gjevgjeli

Must Read

komunikacion

Policia maqedonase ka hedhur gaz lotsjellës për ta shpërndarë një grup të migrantëve që po protestonin në anën greke të kufirit me Maqedoninë.

Raportet thonë se një përleshje e vogël ndodhi kur rreth 50 migrantë iu afruan sot gardhit me tela, në shenjë proteste.

E gjithë kjo situatë mori fund kur policia greke ndërhyri, duke i larguar migrantët nga gardhi, thonë raportet e mediave.

Incidienti ndodhi në kohën kur presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov dhe homologët e tij kroat dhe slloven, po e vizitonin qendrën e pranimit të refugjatëve në Gjevgjeli, vetëm disa metra më larg vendit ku ndodheshin migrantët.

Qindra migrantë u lënduan më 10 prill gjatë përleshjeve me policinë maqedonase, e cila kishte hedhur gaz lotsjellës dhe topa gome, pasi një grup i migrantëve u përpoq ta kalonte kufirin.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img