04,03,2024

Serbia i drejtohet OKB-së për Trepçën (Video)

Must Read

Kjo për arsye se Qeveria Serbe konsideron se Kosova i ka konfiskuar pasurinë Serbisë dhe ka shkelur rezolutën 1244 më të cilës sipas tyre sigurohet paqja dhe stabiliteti në rajon.

Drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq i ka bërë të ditura të gjitha këto gjatë një konference për media, ku ka shtuar se  vendimi  për Trepçën nga autoritetet kosovare është një përpjekje për të përfunduar spastrimin etnik të serbëve nga Kosova.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img