15,06,2024

Selimi: Qeveria e ka lënë Veriun në dorë të Serbisë

Must Read

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vlerësuar se situata e sigurisë në Kosovë vazhdon të mbetet nën mëshirën e rastësisë.

Në intervistën për “Epokën e Re”, Selimi ka thënë se edhe po të kishin kapacitete të plota nuk do të ishin efektive për shkak të qasjes së Qeverisë në këtë fushë.

Kurse sa i përket vendosjes së përmendores së Car Llazarit në veri, Selimi ka thënë se kjo tregon që Qeveria ia ka lënë atë pjesë në dorë të Serbisë.

Megjithatë, ai ka deklaruar se cari serb nuk do ta ketë gjatë në Mitrovicë sikurse që nuk e kanë pasur përmendoret e carëve të tjerë. Duke parë përvojën e demarkacionit me Malin e Zi, Selimi ka thënë se demarkacioni me Serbinë nuk duhet t’u mbetet në duar atyre që nuk u dhimbset Kosova dhe toka e saj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img