17,04,2024

Rikthimi i Prishtinës nga “parajsa” në “ferr” (FOTO)

Must Read

Bardhekaltrit të martën do t’i vazhdojnë përgatitjet në Kosovë, përkatësisht në Kastriot, ku edhe pritet t’i zhvillojnë ndeshjet kampionale e të Kupës, pasi është duke u rinovuar stadiumi në kryeqytet, ku prishtinasit nuk e kanë asnjë fushë për të ushtruar.

Kjo do t’i shtyjë ata të enden “poshtë e lartë” nëpër Kosovë në kërkim të fushave derisa Komuna e Prishtinës dhe Ministria e Sportit t’ua zgjasin dorën e ndihmës.

FC Prishtina ankohet se prejse kanë nis punimet në stadiumin e Prishtinës i janë shtuar shumë shpenzime në një kohë kur futbolli kosovar është në kaos financiar.

Kjo pasi kryeqytetasit po i paguajnë të gjitha fushat ku po ushtrojnë dhe luajnë me të gjitha ekipet zingjirore të saj, ndërsa kanë vërejtur rënie të interesimit të të rinjëve për t’iu bashkuar pikërisht shkaku i mungesës së infrastrukturës. Përkundër kësaj, ata nuk do të dorëzohen lehtë nga lufta për titull dhe Kupë. /Zëri/

pessm

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.  

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img