17,07,2024

Reforma në drejtësi: Ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së në zyrat e partive

Must Read

Këtë gatishmeri po e teston ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, të cilët këtë javë kanë nisur një tur të ri takimesh me disa prej drejtuesve politikë.

Në mëngjes, ambasadorët u takuan me kryetarin e komisionit të reformës në drejtësi, Fatmir Xhafaj dhe më vonë ambasadori Lu është takuar me ish-kryeministrin Berisha.

Takimi ka zgjatur rreth një orë, por palët e përfshira në bisedime ende nuk kanë bërë publik asnjë qëndrim. Qëndrimi i opozitës mund të bëhet i njohur gjatë pasdites nga kryetari i PD, Lulzim Basha.

Ai pritet të ketë një takim me ambsadorin amerikan. Takim ky që vjen pasi opozita, në një material të gjatë që u ka dërguar ekspertëve nuk bie dakord me mënyrën sesi zgjidhen, emërohen dhe funksionojnë disa institucione të reja të drejtësisë.

The post Reforma në drejtësi: Ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së në zyrat e partive appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img