09,12,2023

Ratifikimi i demarkacionit mund të shtyhet edhe për disa vjet

Must Read

demarkacioni-2711155_7013

Në sirtarët e Qeverisë planifikohet të pushojë gjatë Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, shkruan sot Koha Ditore. Ekzekutivi e ka kualifikuar si çështje “pa urgjencë” procedimin e saj në Kuvend.

Një burim i “Kohës Ditore” në Zyrën e kryeministrit Isa Mustafa ka thënë të mërkurën se nuk ka kurrfarë urgjence për ta shtyrë përpara ratifikimin e marrëveshjes që kundërshtohet rreptë nga opozita dhe një pjesë e shoqërisë civile.

“Nuk ka ndonjë afat brenda të cilit do të ndodhë procedimi. Mund të kalojnë vite dhe të mos e procedojmë. Nuk është kjo një çështje që ka urgjencë”, ka thënë ky burim. “E kemi kryer obligimin tonë çfarë është dashur, pra që të bëhet demarkimi dhe marrëveshja, dhe nuk është një temë që do ta kemi në rend dite në afat të shkurtër”.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img