04,03,2024

Rama: Gjermania, mbështetja kryesore për anëtarësim

Must Read
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama

I ftuar në emisionin “Top Story”, Kryeministri foli për vizitën e tij të fundit në Gjermani dhe mesazhet e Kancelares gjermane, Angela Merkel për procesin e integrimit të Shqipërisë në BE. Rama theksoi se “nga kjo mbledhje e rëndësishme pret që Këshilli Europian të mirëpres rekomandimin pozitiv dhe të inkurajoj procesin e integrimit të Shqipërisë në BE, duke qenë i hapur për të konsideruar çeljen e negociatave në një datë, kur ne të kemi nisur zbatimin e Vetingut”.

Sipas tij sot ne jemi të bllokuar brenda nesh nga PD, që ka çuar ligjin e vetingut në Gjykatën Kushtetuese.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img